
Hij kan het echt. Hij is niet voor niets het boegbeeld van de sport. Mart Smeets. Hij was in het oosten en hielp TTT op weg om sponsors te interesseren voor het wereldkampioenschap Softbal voor junioren, dat eind juni in Enschede wordt gehouden.
Een wereldkampioenschap Softbal dat voor het eerst in de geschiedenis in Europa en waaraan alle (toekomstige) toppers in Softbal aan het werk zijn. TTT heeft voor de organisatie van dit WK letterlijk hun nek uitgestoken. Pas vanaf begin februari is het licht op groen gezet door de wereldbond (ISF) en is men in Enschede aan de slag gegaan. En hoe: in slechts 4 maanden een wereldkampioenschap op poten zetten is absoluut geen sinecure. Normaal ben je daarmee tenminste twee jaar bezig! Chapeau voor het lef van TTT.
Terug naar Smeets: In een stroom aan belevenissen verhaalde hij over zijn sportbeleving. En dat die totaal anders is dan wat geldt in Nederland, moge duidelijk zijn. “Als (top)sporter ben je en leef je in een totaal andere wereld. Je wilt presteren, winnen. Daar zijn we in Nederland – met onze traditionele inslag – zeer terughoudend in. We zijn niet sterk in het omarmen van sport. We zien het vaak als bijzaak… Soms als een heel belangrijke bijzaak”.
Smeets gaf daarover enkele prachtige voorbeelden: het feest van de Haarlemse Honkbalweek, waar je kippenvel krijgt van schitterende acties. Of het komende wereldkampioenschap voor softbaljunioren. Een heel belangrijke bijzaak?
Als jonge speler of speelster wil je je ergens aan optrekken. Je hebt je idolen; mannen en vrouwen die door hun prestaties tot verbeelding spreken. En als je wat ouder wordt, heb je ambitie om te groeien; om de allerbeste te worden.
Een sportbond als de onze schept daarvoor kaders. Veel laten zien op scholen bijvoorbeeld. Talenten scouten en veel laten spelen zowel nationaal als internationaal. Deel laten nemen aan belangrijke toernooien. Om het allerhoogste te bereiken. En met het allerhoogste bedoel ik: deelnemen aan de Olympische spelen. Dat is het podium waar iedereen graag presteert. Een sportpodium voor nieuwe toppers, nieuwe helden.
Tja, in dat geval is sport geen “belangrijke bijzaak” . Het is een methode om doelen te stellen en honderdduizenden te plezieren. En een methode om vanuit de breedte nieuwe talenten te ontwikkelen. Om het allerhoogste te bereiken. Voor een bond is het Olympisch programma dus superbelangrijk.
Maar het kan, zoals eenieder weet, totaal anders lopen. Wijze dames en heren hebben Softbal en Honkbal even geparkeerd. Hoewel, ik ga ervan uit dat het voor Honk- en Softbal slechts “even pauze” is. Een goede kans om die pauze te doorbreken is dit jaar. Wanneer talenten van de hele wereld naar Nederland komen. Om prestaties neer te zetten, die niet onopgemerkt blijven. Een uitgelezen kans om hun prestaties en ambities aan IOC leden te laten zien. Want jonge talenten zijn straks de toekomstige olympia-gangers. Maar dan moeten de dames en heren van het IOC wel even om. Dus gaan we er veel aan doen. Te beginnen in Amsterdam tijdens het Europees Kampioenschap Softbal dames landenteams, dat bij Pirates wordt gehouden eind mei. Dan het WK softbal junioren in Enschede eind juni. Maar ook: EK honkbal voor cadetten in Den Bosch, het WPT in Rotterdam en de Europese kampioenschappen voor clubteams honkbal bij Pioniers in Hoofddorp en voor softbal bij Sparks Haarlem. U komt dit jaar niet meer toe aan “vrije tijd”, zoveel is er te zien in Nederland. Zoveel Olympisch talent…
Sport een belangrijke bijzaak? Absoluut niet. Het is een hoofdzaak.
Bron: Ruud van Zetten
| Kom je ook scheidsen? | 2 mei 2012 | |
| Kom je ook scheidsen? | 26 april 2012 | |
| Samenwerkende kinderopvangorganisaties organiseren sportdag | 25 april 2012 | |
| Interscolair Softbaltoernooi komt er weer aan | 19 april 2012 | |
| Clinics voor pupillen/aspiranten/junioren | 9 april 2012 |
| Er zijn nog geen reacties gevonden. | U bent niet ingelogd |